PKY16M423 Industrial Socket 2P+E 16A 220V Ac Ip44
SAPKY16M423
Disponibile
7.34
6.79 Save 0.55
Tax included
Quantity
Order it before 19:00 of today and receive it 18-05-2026 with BRT - Express
  • Secure Payments and Easy Returns Secure Payments and Easy Returns
Description
SCHNEIDER PKY16M423
Industrial straight mobile socket CR
Poles: 2P+E
Rated current 16A T
operating voltage from 50 to 690 V
operating frequency 50 /60 Hz
Nominal operating voltage 220V AC
Nominal insulation voltage 690 V