Ruby RP-2000PLUS Outdoor Infrared Floor Standing Heater
TSRP-2000PLUS
Disponibile
336.04
234.53 Save 101.51
Tax included
Quantity
Order it before 19:00 of today and receive it 14-05-2026 with BRT - Express
  • Secure Payments and Easy Returns Secure Payments and Easy Returns
Description
Infrared outdoor floor heater
- Power: 1000W - 2000 W
- Voltage: 220-240 V ~ 50 Hz
- Product dimensions: 50 x 50 x 230 cm (h)< br />- Heater: halogen lamp
- Heating area: 9-16 m²
- Safety device: anti-tip device and overheating protection
- Function: switch with 2 power levels Low 1000 W / Alto 2000 W