PKX16M723 Industrial Plug 2P+E 16A 220V Ca Ip67
SAPKX16M723
Disponibile
10.24
9.48 Save 0.76
Tax included
Quantity
Order it before 19:00 of today and receive it 18-05-2026 with BRT - Express
  • Secure Payments and Easy Returns Secure Payments and Easy Returns
Description
SCHNEIDER PKX16M723
Industrial straight mobile plug
Poles: 2P+E
Rated current 16A
Operating voltage from 50 to 690 V
Rated operating voltage 220V ac < br />Nominal insulation voltage 690 V