PKX16M735 Industrial Plug 3P+N+E 16A 380V Ac Ip67
SAPKX16M735
Disponibile
13.94
12.89 Save 1.05
Tax included
Quantity
Order it before 19:00 of today and receive it 18-05-2026 with BRT - Express
  • Secure Payments and Easy Returns Secure Payments and Easy Returns
Description
SCHNEIDER PKX16M735
Industrial straight mobile plug
Poles: 3P+N+E
Rated current 16A
Operating voltage from 50 to 690 V
Rated operating voltage 380V ca
Nominal insulation voltage 690 V